A következő címkéjű bejegyzések mutatása: chaos dwarf. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: chaos dwarf. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. február 26., kedd

Hordótörő Vameatalyn és a Fekete Masztodon

Kedves Olvasók!

Sajnos a február elég nehéz időszak volt Nekem, bár ahogy hallottam, a többieknek sem lopta magát a szívébe ez a (szerencsére) rövid hónap. Mivel csatákra nem került sor, így szeretném a fantasy történetek kedvelőit egy újabb, epikus, mini kalanddal megörvendeztetni.A történet 100%-os élvezetéhez ajánlott (de nem kötelező) átolvasni a Bölényháború kimeneteléről szóló utolsó bejegyzést: http://daxikaba.blogspot.com/2018/02/bolenyhaboru-befejezo-resz.html#more.

DE! Enélkül is teljesen élvezhető a sztori. Szóval... katt a linkre, és kellemes olvasást kívánok!


2018. február 12., hétfő

Bölényháború - Befejező rész


Üdv újra minden Kedves Olvasónak!

Elérkezett a nagy nap, hétvégén lenyomtuk Miskolcban Grosh komával a Bölényháború, azaz az Ogre VS Chaos Dwarf mini narratív kampányunk befejező részét. A csatát 2000 pontban játszottuk, szövetségesek nélkül, Kings of War rendszerben. A 9th Age-t egyelőre nem erőltetem, a KoW-ban az a jó, hogy beállított sakkórával egy 2000 pontos meccset is le tudunk zavarni röpke másfél óra alatt. Így is történt, mire Sebitar és Meyil’kree kolléga megérkezett, már az utolsó köröket csapdostuk egymásra.


2018. január 25., csütörtök

Bölényháború - 9. rész

Üdv minden Kedves Olvasónak!

Íme az utolsó filler epizód a Bölényháború históriában. Februárban lejátsszuk Grosh bácsival a döntő csatát (2000pt KoW), így eldől a pusztai ogrék és az északi káosztörpék sorsa... Illetve felvezetésre kerül a következő nagy ostrom, a főváros megtámadásának előzménye!

Addig is... Az előző részek tartalmából:
1. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/09/bolenyhaboru-elso-resz.html
2. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/09/bolenyhaboru-masodik-resz.html
3. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/09/bolenyhaboru-harmadik-resz.html
4. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/09/bolenyhaboru-4-resz.html
5. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/09/bolenyhaboru-5-resz.html
6. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/10/bolenyhaboru-6-resz-avagy-kesznyeteni.html
7. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/10/bolenyhaboru-7-resz-18.html
8. rész: http://daxikaba.blogspot.hu/2017/10/bolenyhaboru-8-resz.html


2017. október 2., hétfő

Bölényháború - 6. rész, avagy a kesznyéteni véres csata

Üdv Minden Kedves Olvasónak!

Köszönöm Grosh kollégának a mai szíves vendéglátást és a remek csatákat!
2017. szeptember 30-án, szombaton az alkinosozoriaknazi vezér repülő hátasán ücsörögve szemtanúja lehetett a Brandinaburgi Bölények ogre klánjának és a Ghaz Khazal várának káosztörpéi közti véres összecsapásnak. A Bölények klánját a törpék fölényes erődemonstrációban megfékezték, visszaverték, körülfogták, majd Kabab Al-Muhammad sámán kivételével teljesen elpusztították, vagy foglyul ejtették a Ghaz Khazal és Tokaj közötti kietlen pusztaságon (a Kesznyéteni Halálpusztán).

Barbubhal, a gonosz női démon
az Infernal Machine-ben


2017. szeptember 29., péntek

Bölényháború - 5. rész

Bölényháború - 5. rész

Most érkezett, Breaking news!

Észak szinte felrobban a feszültségtől. A diplomaták elbuktak, mindenféle erőfeszítés a béke fenntartására kudarcba fulladt. Az ogrék hadüzenetet küldtek Ghaz Khazal törpéinek. Brandinaburg bölényei holnap megkezdik a támadást, a Káosztörpék a vár biztonsága érdekében a nyílt mezőn,  mezején sorakoztatják fel erőiket... A pusztítás elkerülhetetlen! Hadüzenet vége!


2017. szeptember 15., péntek

Bölényháború - Harmadik rész

Üdv Kedves Olvasók
Folytatódjék a lassan, de atombiztosan kialakuló Káosztörp-Ogre összecsapás történetének története! Aki lemaradt, vagy szeretne ismételni, az itt megtalálhatja az előző részeket:
Azklaghar azonban nagyon előrelátó volt. Ezek a gyenge, nyüzüge testek nem lesznek képesek beteljesíteni a Névtelen király akaratát. Kell egy erősebb, egy szívósabb faj...

2017. szeptember 10., vasárnap

Bölényháború - Második rész

Üdv Kedves Olvasók!

Aki lemaradt, vagy szeretne nosztalgiázni, az első rész teljes hosszában elolvasható itt: Bölényháború - Második rész

- Van-e bátorságod, király, itt várni, míg uramnak ezt hírül adom? - kérdezte Rolf.
- Felesleges lenne, mert az ő ura sem várta meg a király erdejében - azzal kíséretével elvonult.




Iron felháborodva értesült minderről. Azonnal magához vett nagyobb számú csatlóst, meg vadászt, s a  Walszlönga erdőbe száguldott. Ott minden eléjük kerülő vadat elpuszítottak. Napok múlva ráakadtak az óriási bika nyomára is, mire kezdetét vette a híres bölényvadászat.



2017. szeptember 5., kedd

Bölényháború - Első rész

Bölényháború - Első rész

Üdvözlet minden Kedves Olvasónak!

A mai nap során egy hatalmas fantasy kampány indul el a szokásos kelet-magyarországi univerzumban, méghozzá a káosztörpék és az ogrék esnek egymásnak...


2017. március 10., péntek

Csontgrád ostroma 3. rész - A Névtelen Király története

Sziasztok!

Folytatódik Csontgrád ostromának története, a mai napon egy vendég tollából olvashattok írást. Grosh kolléga nagyon gonosz, sötét lelkű elfajzott törpeseregének egy homályokkal és kétségekkel teli, komor hangulatú leírása következik.